Oblouková haly a válcové zásobníky:
(příklad typů nabízených technologických celků)


Navrhujeme, projektujeme a dodáváme montované obloukové haly a válcové zásobníky, zhotovené speciální technologií. Výroba se provádí přímo na stavbě speciálním strojním zařízením, které spojuje pás plechu vinutím ve šroubovici. Při vinutí se pás plechu spojuje dvojitým lemem.

Materiál :
Hlubokotažný ocelový plech tloušťky 2 – 4 mm. Plech může být již opatřen protikorozní povrchovou ochranou, nebo se stříká, či natírá při vinutí pláště.

Parametry :
Rozměry - možné průměry pláště - minimálně 4,5 m, dále 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 1 6 až 18 m. Výška pláště je libovolná, omezená pouze statikou konstrukce – až do 20 m.
 

Nejvhodnější povrchová úprava je pozinkovaný plech s lakovanou, nebo dodatečně provedenou barevnou úpravou povrchu. Pro nádrže lze s výhodou použít nerezový plech.


Využití:

1. Věžové zásobníky na sypké hmoty – cement, vápno, popílek, granule umělých hmot, dřevní odpad, piliny, semena a krmné granule, obilí a další.
2. Nádrže na kapaliny – vodojemy, kalové nádrže k čistírnám odpadních vod, tekuté odpady z chemických procesů a další.
3. Haly a přístřešky – garáže, rozmrazovací tunely, sklady kusového materiálu, ovoce a zeleniny, zahradní buňky, přístřešky na stavební hmoty, uhlí, písek a další.

Přednosti:

1. Konstrukce zhotovená systémem vinutí je lehká, přitom vykazuje vysokou pevnost vůči vnitřním i vnějším tlakům, neboť plášť po obvodu je zpevněn dvojitým lemem.
2. Libovolná skladovací kapacita věží a nádrží v rozsahu cca 50 m3 až 3 500 m3.
3. Nízké pořizovací náklady
   • podle potřeby je možné šetřit stavební plochu větší výškou a menším průměrem pláště
   • rychlost výstavby je značná, vynutí trvá jen několik hodin
   • nemusí se stavět lešení pro osazení konstrukčních prvků a pro provedení nátěrů pláště
   • menší spotřeba materiálu – plech tloušťky 2 – 4 mm
4. Vysoká životnost a zanedbatelné náklady na údržbu.

 

Realizace:


 

 

 

 

 

 

 

< zpět


© Copyright: Veškerý text a ostatní grafický obsah použitý v této prezentaci je výhradně duševním vlastnictvím společnosti ENVIRMINE spol. s r.o. a není dovoleno, bez předchozího písemného svolení firmy tento text, či kteroukoliv jeho část, použít pro jiné, než soukromé účely.